Blog Sakinleri

3 Ağustos 2012 Cuma

Ne yiyip ne içtiğimiz çok önemli!Peki ya kozmetikler??Damacana sulardaki skandalı biliyorsunuz.Üzerine edilecek sayfalarca laf var ama bir o kadar da susmak lazım.Adamlar tüketiciyi suçladığı gibi(damacanada turşu kuranlara,sigara atanlara, selam olsun!) bir de kendilerini abuk sabuk laflarla savunmuşlar.Sağlık her şeyden önemli!Yakın zamanda zararlı kozmetik ürünleri de açıklandı ve hala bir çok kişinin bundan haberi bile yok.Lütfen ilgili konuları merak edenler daha fazla bilgi edinmek için google amcaya başvursunlar.

 Yediklerinizin,içtiklerinizin,kullandıklarınızın içeriğini kontrol edin.Önemsiz gibi görünüyor ,uğraşamam diyorsunuz ama ileri de kanser gibi illet hastalıklara yakalnmamak için tüm bunlara dikkat etmek zorundayız.O şekilde ya da bu şekilde öyle kimyasallara maruz kalıyoruz ki ...

 En basiti;sülfat bir nevi deterjandır.Ve marketlerde ucuz diye satın alıp sepete atılan bir çok diş macununda,şampuanda,saç kreminde ve daha bir dolu üründe bulunuyor.Öyle ilginç ki sülfat aynı zamanda saç döken,kurutan,saça iyi gelmeyen bir ürün.Biraz daha şaşırmak ister misiniz?


Kalıcı ruj,parlak ruj diye sevinerek aldığımız,ağzımıza rahatlıkla giren dudak ürünleri masum mu?Bir çoğunun içinde kurşun var.Korkmayın anlamak oldukça kolay.24 ayar altın aksesuarınızı,elinize sürdüğünüz ruja  bir miktar sürün.İçeriğinde kurşun var ise rengi koyulaşacaktır.Eğer renk koyulaşırsa verdiğiniz paraya acımadan direk çöpe atın!Örnekler çoğaltılabilir ne yazık ki!

Şu an NTV de YEŞİL TARTIŞMA adında bir program var ve bu konular tartışılıyor.A Haberde de Erkan Topuz damacana konusu üzerine konuşuyor.Bilgi edinmek için izlemenizi tavsiye ederim .Kendinize,sevdiklerinize ve sizi sevenlere dikkat edin.Sağlık her şeyden önemli,bir kaç dakikanızı ayırın ve aldıklarınızın içeriğine bakın.

*İlaç reklamı yasak olduğundan ,televizyonda,medyada ...ilacı,o ilacı ,bu ilacı adı altında satılan şeylere inanmayın!
*Sağlık Bakanlığı 114 pis su merkezini açıkladı TIK TIK

1 yorum:

  1. gerçekten haklısın çoğu zaman kullanıp geçiyoruz ama sağlıgımızı olumsuz etkileyecek bir çok maddeye de maruz kalıyoruz

    YanıtlaSil